Akademisyenler & Yazarlar için

Hoşgeldiniz!!!

Akademisyen ve araştırmacı arkadaşların büyük çoğunlukla kullandıkları ve bildikleri elektronik veri tabanı projesinin siİdealonline elektronik veritabanının sizlere sunduğu fırsatları kaçırmamanızı ümit ederiz.

E-kitap ve diğer elektronik kaynakların kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte, artık bireysel kullanıcılar, eğitim kurumları, kütüphaneler, araştırma merkezleri, özel ve kamuya ait şirketler elektronik kaynaklara ayırdıkları bütçeleri giderek artırmaktadırlar. Geçmiş kullanım istatistiklerine baktığımızda son yıllardaki elektronik kaynakların kullanım oranlarındaki hızlı artışı rahatlıkla görebiliriz. Elektronik kaynakların bilgi kaynaklarına ulaşmada kullanıcılara sunduğu kolaylık ve mobilite bu talebi körükleyen önemli faktörler arasında yer almaktadır.

İdealonline, siz eser sahiplerinin bu yöndeki talepleri kolaylıkla, hızlı bir şekilde karşılamanız için ve yine sizlerin bu alandaki fırsatları değerlendirmeniz için sizlere farklı çözümler sunmaktadır.

Saygıdeğer araştırmacılar, yazarlar, akademisyenler,

İdealonline ile hazırlamış olduğunuz eserlerinizi, araştırmalarınızı, makalelerinizi, tezlerinizi vs. elektronik ortamda yayınlama imkanını sizlere sunmaktadır. Hazırlamış olduğunuz eserleri elektronik ortamda da yayınlanmasıyla elde edeceğiniz faydaları ayrıntılı olarak sizlerle görüşmekten mutluluk duyarız.

Çeşitli sebeplerle hazırlamış oldukları kitapları, tezleri, makaleleri yayınlama imkanına sahip olamayanlar lütfen bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyin.

Yazarlara & Akademisyenlere ne gibi faydaları olacak?

  • En önemli faydalarından birisi Türkiye’de ve dünyada Türkçe kaynaklarda bilgi paylaşımının artmasına katkıda bulunmuş olacaksınız,
  • Yurt dışında ve yurt içinde yaşayan Türk kültür ve edebiyatına meraklı olan insanların bilgi ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olacaksınız,
  • Türkçe kaynaklarda entelektüel bilgi birikiminin artmasına kaynak ve yardımcı olarak Türkçe eserlerdeki kalitenin daha da artmasına sebep olacaksınız,
  • Eserler, öğrenci, öğretmen, öğretim görevlisi ve araştırmacılardan oluşan çok geniş bir kitleye ulaşacak,
  • Sizlerin eğitim kurumlarında popüleritesi daha da artacak,
  • Eserlerin elektronik ortamda satışından yeni bir gelir kaynağı elde etmiş olacaksınız,


Bu çözümlerden yararlanmak istiyorsanız, lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İdeal Kültür Yayıncılık